01/Mar/2020 - WDSF OPEN UNDER21 Standard
Table of results

No. of participants: 26 Start number
Adjudicators 5Balahura, Bohdan / Rakytska, Daria 11Kovalenko, Anton / Hladka, Anastasiia 18Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariia 24Fidan, Mert / Ergun, Aylin Eda 27Samsaliyev, Yeskendir / Chomatidi, Ludmila 31Dubyna, Denys / Fedchenko, Anastasiia 32Aydogan, Berk Can / Gayretli, Heval Irmak 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Malyi, Artem / Kashyna, Anastasiia 43Moroz, Artiom / Sukiayazova, Yoana 44Boichenko, Yevhenii / Vlasenko, Mariia 47Alemdaroglu, Yigit / Polat, Nehir 49Vasilev, Nikolay / Kajin, Veronika 50Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 52Los, Nazar / Dukalska, Olena
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
0
3
1
1
3
3
0
2
3
3
1
5
4
4
5
3
5
4
3
2
5
5
5
3
4
5
3
4
5
3
4
3
5
0
0
1
1
0
1
0
2
0
0
0
5
4
4
3
4
4
5
5
1
5
5
4
2
2
4
2
3
4
1
3
1
0
4
4
4
3
2
0
1
2
0
1
1
3
4
5
5
5
4
5
4
5
4
5
3
5
5
3
3
3
5
4
1
4
3
1
5
3
5
5
5
4
3
3
4
5
5
3
5
5
5
5
5
4
3
5
5
5
2
5
1
5
1
2
4
3
1
1
1
3
0
1
0
3
1
5
4
4
5
2
2
1
1
2
1
1
3
3
2
0
5
5
4
4
5
4
4
3
4
5
4
Result of 1st round 20 45 44 5 45 26 22 49 39 43 50 30 27 18 47
Qualified for 2nd round X X X   X X X X X X X X X   X
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
0
1
0
0
0
2
5
1
4
0
0
1
3
0
0
0
0
0
1
0
0
1
5
2
3
5
5
4
5
1
1
0
0
  5
1
5
1
0
1
4
3
0
5
5
0
1
0
0
0
0
0
1
0
0
0
3
5
0
0
0
0
0
2
0
0
0
1
0
5
4
3
2
4
1
4
0
4
0
5
0
0
4
1
5
2
1
2
1
1
3
1
4
2
1
0
2
3
4
3
5
1
0
4
5
5
4
5
4
5
5
2
0
2
0
0
0
0
3
0
0
0
0
5
0
5
0
0
0
5
5
3
3
  5
4
4
5
0
3
0
3
1
4
1
Result of 2nd round 13 6 31   30 2 10 28 21 24 43 7 26   30
Qualified for 3rd round     X   X           X       X
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
    5
1
0
0
0
0
5
0
0
0
0
  4
1
3
0
0
0
2
2
0
2
3
          4
1
1
5
5
5
1
5
0
1
0
      2
1
0
5
0
0
0
1
0
0
0
Result of 3rd round     11   17           28       9
Qualified for final                     X        
Result of final                     29,0        
Start number 5Balahura, Bohdan / Rakytska, Daria 11Kovalenko, Anton / Hladka, Anastasiia 18Kernychyshyn, Stanislav / Tkachuk, Dariia 24Fidan, Mert / Ergun, Aylin Eda 27Samsaliyev, Yeskendir / Chomatidi, Ludmila 31Dubyna, Denys / Fedchenko, Anastasiia 32Aydogan, Berk Can / Gayretli, Heval Irmak 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Malyi, Artem / Kashyna, Anastasiia 43Moroz, Artiom / Sukiayazova, Yoana 44Boichenko, Yevhenii / Vlasenko, Mariia 47Alemdaroglu, Yigit / Polat, Nehir 49Vasilev, Nikolay / Kajin, Veronika 50Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 52Los, Nazar / Dukalska, Olena
Rank from
Rank to
18
 
21
 
11
 
26
 
9
10
22
 
19
 
13
 
17
 
15
 
6
 
20
 
14
 
23
 
12
 

No. of participants: 26 Start number
Adjudicators 62Donskoy, Artem / Bay, Lolita 77Porcesco-Gozun, Anton / Sereda, Irina 106Birukou, Artsemi / Kurylina, Kseniay 134Banu, Rares / Banu, Catinca 161Senchenko, Anton / Posypai, Daria 162Benivskyi, Mykhailo / Bondar, Daiana 167Constantin, Elvin / Trifonova, Desislava 169Fursov, Artemi / Huber, Anastasia 170Zherdiev, Mykyta / Antonova, Daryna 173Melekhavets, Makar / Nikalaichyk, Maryia 286Saichuk, Nikita / Bakhmatovich, Alina        
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
5
5
4
5
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
4
5
5
5
0
2
2
2
0
0
2
0
4
0
0
5
5
2
4
4
5
5
5
4
5
5
5
3
5
5
4
5
5
5
3
5
4
5
4
5
4
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
3
5
4
5
5
5
5
5
5
3
4
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
5
5
4
2
5
5
5
2
4
5
5
4
5
4
5
5
4
5
0
1
0
0
1
1
1
3
5
0
1
       
Result of 1st round 53 52 12 49 49 51 52 50 51 48 13        
Qualified for 2nd round X X   X X X X X X X          
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
2
5
5
4
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
3
5
4
5
5
5
5
5
  5
5
2
5
5
5
2
5
2
5
5
5
1
5
1
3
3
5
0
0
0
0
4
2
4
5
4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
0
5
4
3
4
5
5
5
3
1
4
5
5
5
3
3
5
5
5
2
4
5
5
5
5
5
2
5
5
4
1
1
5
4
5
5
0
2
5
2
4
         
Result of 2nd round 49 52   46 23 48 46 44 47 34          
Qualified for 3rd round X X   X   X X X X X          
H) Igor Gutovskyi
J) Ron Hoorn
K) Olga Ivanova
L) Guy Jottay
T) Diana Ribas Lacroix
V) Aleksandr Makarov
AA) Oleksandra Myshko
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AI) Sergejs Sinkins
AN) Yavor Valchev
0
5
3
5
0
3
4
5
3
0
3
5
5
5
1
4
4
4
0
5
4
5
  3
5
0
1
3
4
0
5
2
5
4
  2
1
5
2
5
5
5
0
5
5
5
5
5
4
3
4
5
4
5
5
5
5
0
2
2
0
2
0
1
2
3
5
0
0
3
2
5
5
1
4
0
2
3
0
0
0
5
3
2
3
0
5
5
0
5
         
Result of 3rd round 31 42   32   40 50 17 25 28          
Qualified for final X X   X   X X     X          
Result of final 26,0 15,0   21,0   7,0 8,0     34,0          
Start number 62Donskoy, Artem / Bay, Lolita 77Porcesco-Gozun, Anton / Sereda, Irina 106Birukou, Artsemi / Kurylina, Kseniay 134Banu, Rares / Banu, Catinca 161Senchenko, Anton / Posypai, Daria 162Benivskyi, Mykhailo / Bondar, Daiana 167Constantin, Elvin / Trifonova, Desislava 169Fursov, Artemi / Huber, Anastasia 170Zherdiev, Mykyta / Antonova, Daryna 173Melekhavets, Makar / Nikalaichyk, Maryia 286Saichuk, Nikita / Bakhmatovich, Alina        
Rank from
Rank to
5
 
3
 
25
 
4
 
16
 
1
 
2
 
9
10
8
 
7
 
24
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.