29/Feb/2020 - YOUTH+ADULTS RISING STAR Latin -
Table of results

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 2Філатов, Костянтин / Шепшинська, Вікторія 3Дьомін, Володимир / Марченко, Катерина 10Dogan, Emre / Alena, Mikhaylova 32Aydogan, Berk Can / Gayretli, Heval Irmak 39Rusu, Nicu / Andros, Dorina 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Малий, Артем / Кашина, Анастасія 50Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 53Albeck, Jan / Helm, Nicola 58Беляєв, Єгор / Попович, Катерина 61Висоцький, Нікіта / Федько, Софія 65Rusys, Rokas / Krisikaityte, Greta 68Риков, Артем / Фодчук, Софія 70Sapojnikov, Gabriel / Hirshler, Amit 71Gkalits, Alexandros / Vangelakaki, Melina
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
3
0
0
2
1
1
1
0
4
2
3
0
1
0
4
0
2
0
4
4
3
2
4
4
1
0
2
3
1
4
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
2
0
0
1
0
3
4
4
4
4
4
3
3
4
4
3
3
3
2
4
0
4
4
2
4
2
3
4
4
4
0
3
4
3
4
1
3
2
3
2
3
3
4
2
4
4
4
1
2
4
1
0
4
1
4
1
2
1
0
0
3
2
4
4
2
0
4
0
2
0
1
2
4
0
2
3
0
0
1
1
2
4
4
2
4
4
3
4
4
4
3
4
4
4
3
2
4
4
4
4
3
3
4
3
4
3
4
4
4
2
2
4
3
3
4
4
0
2
0
3
1
4
4
2
1
4
0
1
2
2
0
3
1
2
4
2
0
1
1
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
4
4
2
4
2
1
4
4
4
3
3
1
4
4
1
4
1
3
2
0
1
3
2
2
3
3
0
0
4
2
Result of 1st round 22 34 6 52 45 42 29 20 53 52 37 23 5 45 30
Qualified for 2nd round   X   X X X     X X X     X  
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
  0
0
0
1
0
2
3
0
0
0
1
0
0
0
5
  5
2
2
1
0
1
2
0
1
1
5
0
0
2
5
2
1
0
0
1
1
2
1
0
5
0
0
3
2
0
0
0
5
0
0
0
1
0
0
4
2
4
0
0
2
    1
5
5
4
5
5
5
3
4
4
2
4
5
5
3
1
4
5
0
2
3
4
4
5
5
4
5
4
5
3
0
0
0
0
0
3
2
0
0
0
2
0
0
0
0
    5
5
0
4
4
0
1
5
5
2
5
0
3
2
0
 
Result of 2nd round   12   27 18 18     60 54 7     41  
Qualified for 3rd round       X         X X       X  
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
      0
0
0
0
0
1
2
0
0
0
4
0
0
0
1
        0
1
1
1
0
5
4
0
0
0
0
1
1
1
0
0
0
5
1
0
1
0
3
0
5
4
5
0
3
1
      0
5
0
0
3
0
0
4
4
2
3
0
0
1
1
 
Result of 3rd round       8         15 28       23  
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 2Філатов, Костянтин / Шепшинська, Вікторія 3Дьомін, Володимир / Марченко, Катерина 10Dogan, Emre / Alena, Mikhaylova 32Aydogan, Berk Can / Gayretli, Heval Irmak 39Rusu, Nicu / Andros, Dorina 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Малий, Артем / Кашина, Анастасія 50Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 53Albeck, Jan / Helm, Nicola 58Беляєв, Єгор / Попович, Катерина 61Висоцький, Нікіта / Федько, Софія 65Rusys, Rokas / Krisikaityte, Greta 68Риков, Артем / Фодчук, Софія 70Sapojnikov, Gabriel / Hirshler, Amit 71Gkalits, Alexandros / Vangelakaki, Melina
Rank from
Rank to
30
 
23
 
39
40
12
 
19
20
19
20
27
 
32
33
10
 
8
 
25
 
29
 
41
 
9
 
26
 

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 75Жос, Євген / Горбань, Дар`я 78Крутяк, Ярослав / Ціздин, Яна 79Spirig, Stefan / Bachmann, Lisa-Kristina 81Качур, Гергев / Ветрова, Олександрія 83Мельничук, Владислав / Яцук, Софія 91Лосєв, Владислав / Прокоп`єва, Софія 95Довбиш, Владислав / Куліченко, Олександра 96Yarmak, Georgy / Yarmak, Anna 97Wiesenhofer, Maximilian / Goettfried, Melanie 99Shestakou, Arseni / Chekanova, Milana 100Bakaev, Timur / Shanidze, Eva 106Birukou, Artsemi / Kurylina, Kseniay 108Mamadzhanov, Farukhdzhan / Burau, Nadezhda 112Лісогор, Гліб / Котловська, Ніна 113Новохатько, Артур / Єфімова, Аліна
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
1
0
0
1
0
1
1
0
0
0
3
0
0
0
1
2
3
3
2
1
4
2
2
3
2
1
4
4
4
3
0
4
4
1
2
3
2
2
4
1
4
1
1
3
2
0
0
1
1
0
1
2
0
0
0
0
0
0
0
1
2
3
2
1
2
4
0
3
4
4
1
3
4
2
4
3
2
4
4
1
2
2
1
3
4
4
3
3
3
2
2
2
3
0
1
3
3
0
0
1
2
1
1
0
1
4
4
4
4
4
4
1
4
4
4
4
3
4
4
4
2
2
4
4
4
4
4
4
4
3
2
4
2
4
4
4
4
4
4
4
2
4
4
4
4
2
4
4
3
4
4
4
4
4
4
3
4
4
4
4
4
4
4
4
4
2
4
1
1
2
0
2
4
3
2
4
2
3
3
3
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
2
2
4
4
4
4
1
4
3
2
1
3
1
1
1
2
4
1
4
3
2
4
2
2
4
2
2
3
1
4
4
3
1
4
4
Result of 1st round 8 40 34 6 39 41 20 56 51 55 59 36 56 35 42
Qualified for 2nd round   X X   X X   X X X X X X X X
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
  0
0
0
3
1
5
2
0
0
0
0
0
5
4
3
1
0
1
3
2
3
0
2
5
1
5
3
0
1
0
  2
0
0
0
1
0
1
1
0
1
0
2
5
1
1
1
0
2
0
0
1
1
0
0
4
0
5
5
0
0
  5
5
5
5
5
4
4
5
1
5
3
3
5
5
5
2
0
5
4
5
3
5
5
5
5
4
3
0
3
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
4
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
5
1
5
0
3
0
0
0
4
0
0
1
0
0
0
0
3
5
5
5
5
4
4
5
5
2
5
5
4
5
5
0
0
3
0
0
0
3
0
1
0
1
0
0
2
0
2
5
0
4
5
0
0
4
0
0
4
1
0
2
3
Result of 2nd round   23 27   15 19   65 53 70 72 14 67 10 30
Qualified for 3rd round     X         X X X X   X   X
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
    0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
4
0
0
0
0
        5
4
5
5
0
2
1
0
0
1
0
4
4
5
3
4
2
4
3
3
1
5
5
5
5
2
2
0
2
2
5
5
4
5
5
5
5
3
4
5
0
5
5
2
5
5
0
0
3
1
2
5
5
4
5
3
3
5
5
3
  1
4
3
5
5
4
3
0
4
0
3
4
5
5
5
  0
0
2
0
3
0
0
0
0
0
4
0
0
0
2
Result of 3rd round     5         39 45 63 49   51   11
Qualified for final                 X X X   X    
Result of final                 30,0 13,0 24,0   5,0    
Start number 75Жос, Євген / Горбань, Дар`я 78Крутяк, Ярослав / Ціздин, Яна 79Spirig, Stefan / Bachmann, Lisa-Kristina 81Качур, Гергев / Ветрова, Олександрія 83Мельничук, Владислав / Яцук, Софія 91Лосєв, Владислав / Прокоп`єва, Софія 95Довбиш, Владислав / Куліченко, Олександра 96Yarmak, Georgy / Yarmak, Anna 97Wiesenhofer, Maximilian / Goettfried, Melanie 99Shestakou, Arseni / Chekanova, Milana 100Bakaev, Timur / Shanidze, Eva 106Birukou, Artsemi / Kurylina, Kseniay 108Mamadzhanov, Farukhdzhan / Burau, Nadezhda 112Лісогор, Гліб / Котловська, Ніна 113Новохатько, Артур / Єфімова, Аліна
Rank from
Rank to
38
 
14
15
13
 
39
40
21
 
16
18
32
33
7
 
6
 
3
 
5
 
22
 
1
 
24
 
11
 

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 115Tsnobiladze, Teimuraz / Chitidze, Tinatin 118Gkouletsas, Vasilis / Krstevska, Milena 119Davydik, Andrey / Sychugova, Anita 224Мустафін, Дмитро / Данилова, Катерина 250Корнєєв, Володимир / Корнєєва, Юлія 281Mogilyniy, Aleksandr / Konotop, Anna 282Бушляк, Олександр / Бєсєда, Владислава 283Falkowski, Mikolaj / Jedrzejczyk, Wiktoria 286Saichuk, Nikita / Bakhmatovich, Alina 287Пуш, Ян / Головченко, Марія 288Ямпольський, Едуард / Неутова, Даp'я 289Усатенко, Денис / Савченко, Орина 291Chinchaladze, Georgi / Xoutsishvili, Mariami 293Саванчук, Дмитро / Свінціцька, Аліна 426Scripnic, Vladislav / Tonofrei, Loredana
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
4
4
4
2
4
3
3
4
4
4
3
4
4
4
3
4
1
0
1
2
3
3
1
4
3
3
4
2
0
3
4
4
4
4
4
4
3
4
4
4
3
4
4
4
4
3
0
0
3
2
4
2
0
0
0
1
0
0
2
4
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
3
0
0
2
0
1
0
2
2
1
3
0
1
3
4
2
4
4
3
4
3
4
2
3
3
4
3
0
4
4
4
3
4
4
3
2
4
3
3
4
4
4
2
0
0
2
2
1
1
2
3
2
0
0
1
2
2
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
1
0
0
0
1
0
0
1
1
2
1
2
1
1
0
2
0
1
1
1
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
0
0
0
0
4
4
2
1
1
2
1
2
1
1
2
3
3
0
0
2
0
0
3
3
1
1
1
0
0
1
0
1
1
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of 1st round 54 34 58 21 3 16 46 52 19 3 14 4 27 15 1
Qualified for 2nd round X X X       X X              
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
0
0
1
0
3
1
0
1
0
3
3
0
0
2
5
5
5
4
5
1
4
5
5
5
2
5
4
5
5
      5
2
0
2
0
4
0
0
5
0
2
3
0
0
0
0
2
2
2
4
2
0
1
2
1
0
0
2
1
0
             
Result of 2nd round 72 19 65       23 19              
Qualified for 3rd round X   X                        
B) Giounis Aliev
Q) Eduard Korotin
R) Oleksandr Krasnoshlyk
U) Angelo Madonia
V) Aleksandr Makarov
Z) Bohdan Muzh
AD) Blaz Pocajt
AG) Olga Sabanskaya
AN) Yavor Valchev
AO) Artur Varnacov
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BB) Анна Загребіна
BV) Ольга Полуляхов
BW) Катерина Салямон-Міхєєва
5
4
2
4
5
3
5
5
5
2
2
2
5
4
2
  5
5
4
3
5
5
0
5
4
5
1
4
5
2
5
                       
Result of 3rd round 55   58                        
Qualified for final X   X                        
Result of final 12,0   21,0                        
Start number 115Tsnobiladze, Teimuraz / Chitidze, Tinatin 118Gkouletsas, Vasilis / Krstevska, Milena 119Davydik, Andrey / Sychugova, Anita 224Мустафін, Дмитро / Данилова, Катерина 250Корнєєв, Володимир / Корнєєва, Юлія 281Mogilyniy, Aleksandr / Konotop, Anna 282Бушляк, Олександр / Бєсєда, Владислава 283Falkowski, Mikolaj / Jedrzejczyk, Wiktoria 286Saichuk, Nikita / Bakhmatovich, Alina 287Пуш, Ян / Головченко, Марія 288Ямпольський, Едуард / Неутова, Даp'я 289Усатенко, Денис / Савченко, Орина 291Chinchaladze, Georgi / Xoutsishvili, Mariami 293Саванчук, Дмитро / Свінціцька, Аліна 426Scripnic, Vladislav / Tonofrei, Loredana
Rank from
Rank to
2
 
16
18
4
 
31
 
43
44
35
 
14
15
16
18
34
 
43
44
37
 
42
 
28
 
36
 
45
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.