29/Feb/2020 - JUNIOR 2 D Latin -
Table of results

No. of participants: 28 Start number
Adjudicators 67Saral, Efe / Zaim, Selin 212Черній, Артем / Оленська, Ілона 226Конюшко, Володимир / Дяченко, Діана 238Осененко, Максим / Сухаренко, Виолетта 242Гордієнко, Антон / Ватажко, Марія 247Sinici, Tugrul / Gokdemir, Nehir 253Ситник, Володимир / Димитреєва, Валентина 265Андросович, Олександр / Хаменушко, Катерина 266Ахромов, В'ячеслав / Кулаковська, Маргарита 270Кубуша, Олексій / Мягкая, Ангелiна 271Данчук, Максим / Мусієнко, Кіра 272Донцов, Дмитро / Вишня, Олександра 273Мицкевич, Глеб / Филипчик, Анастасия 275Гойдич, Єгор / Косогова, Олександра 310Герман, Ярослав / Костюк, Анастасія
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
3
3
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
2
3
2
3
3
3
3
3
3
1
3
3
3
2
3
2
2
1
2
3
3
3
3
3
3
2
2
3
3
3
3
3
3
1
3
3
3
2
3
2
3
2
1
3
1
3
2
2
1
1
2
3
0
0
1
3
2
2
2
3
3
2
3
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
3
3
3
1
3
3
3
3
3
3
3
3
3
1
3
3
3
2
3
1
2
1
3
0
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
2
1
3
2
2
3
3
3
3
3
2
2
3
2
3
3
3
3
2
3
3
3
2
3
3
3
2
3
3
3
2
2
3
3
3
3
1
3
1
2
3
3
2
3
1
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
2
3
Result of 1st round 38 37 31 37 30 21 37 37 28 39 32 36 32 35 38
Qualified for 2nd round X X X X X   X X   X X X X X X
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
4
4
2
2
4
4
1
2
2
3
4
4
4
2
0
1
3
4
4
0
4
4
4
4
4
1
1
0
1
1
2
1
1
4
1
0
0
0
2
2
4
1
4
0
3
2
0
1
0
1
1
2
0
1
0
3
0
0
0
4
0
0
0
0
0
  0
3
1
1
0
3
1
4
0
0
0
3
1
3
1
3
3
1
1
3
2
2
4
4
4
3
  3
4
1
2
4
2
4
3
3
4
2
1
3
2
0
3
1
1
1
2
4
0
4
0
1
1
2
2
2
2
1
0
2
0
0
1
0
0
1
1
4
1
3
0
3
2
0
1
0
0
0
0
1
4
4
4
3
0
3
3
3
4
4
4
4
3
1
1
0
4
3
2
4
3
4
3
4
4
Result of 2nd round 40 35 14 21 8   17 34   36 20 13 15 41 36
Qualified for 3rd round X X           X   X       X X
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
4
3
4
3
4
4
2
3
2
1
2
3
1
1
1
0
2
1
4
0
4
4
3
1
4
0
          2
0
0
1
1
0
2
0
0
2
1
2
1
  2
4
3
4
3
3
4
4
4
4
2
1
1
      1
3
2
1
3
0
2
2
3
3
3
3
2
0
1
0
0
4
4
3
4
1
2
0
4
4
Result of 3rd round 36 25           12   39       28 27
Qualified for final X                 X       X X
Result of final 25,0                 4,0       19,0 20,0
Start number 67Saral, Efe / Zaim, Selin 212Черній, Артем / Оленська, Ілона 226Конюшко, Володимир / Дяченко, Діана 238Осененко, Максим / Сухаренко, Виолетта 242Гордієнко, Антон / Ватажко, Марія 247Sinici, Tugrul / Gokdemir, Nehir 253Ситник, Володимир / Димитреєва, Валентина 265Андросович, Олександр / Хаменушко, Катерина 266Ахромов, В'ячеслав / Кулаковська, Маргарита 270Кубуша, Олексій / Мягкая, Ангелiна 271Данчук, Максим / Мусієнко, Кіра 272Донцов, Дмитро / Вишня, Олександра 273Мицкевич, Глеб / Филипчик, Анастасия 275Гойдич, Єгор / Косогова, Олександра 310Герман, Ярослав / Костюк, Анастасія
Rank from
Rank to
7
 
8
 
22
 
13
14
25
 
27
 
18
 
12
 
26
 
1
 
15
 
23
 
20
21
4
 
6
 

No. of participants: 28 Start number
Adjudicators 318Гінда, Дмитро / Тхорик, Єлизавета 375Яцишин, Роман / Трофименко, Поліна 380Луців, Юрій / Луців, Вероніка 401Дойніков, Артем / Нечитайло, Емілія 408Драган, Назар / Гавриш, Діана 420Грищук, Аркадій / Прохорова, Александра 423Тесленко, Дмитро / Адамчук, Валерія 434Москальчук, Михайло / Мельник, Дар'я 468Scorici, David / Maneachin, Cezara 469Прокопенко, Андрій / Козоріз, Дар'я 470Руденко, Павло / Гнатко, Вікторія 471Лузін, Олексій / Каушанська, Таїсія 472Аленченко, Адріан / Делік, Яна    
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
3
3
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
3
3
2
3
1
2
2
3
3
3
3
3
3
3
2
1
1
3
3
2
1
3
3
3
3
2
3
2
3
3
2
3
3
3
1
3
3
3
3
3
3
0
1
2
1
0
3
1
1
1
1
0
2
3
3
3
3
3
3
2
3
3
3
3
3
3
3
1
3
2
2
3
3
1
3
2
3
3
2
3
3
2
3
2
3
3
3
2
1
3
3
1
2
3
3
2
2
3
3
3
2
3
1
2
3
3
3
3
2
1
3
3
3
2
2
3
2
1
2
2
3
2
3
3
3
2
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
3
   
Result of 1st round 38 37 34 30 35 16 38 31 32 32 31 35 39    
Qualified for 2nd round X X X X X   X X X X X X X    
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
2
4
4
0
4
0
4
3
3
2
4
1
4
2
0
4
2
2
1
0
0
4
2
0
0
1
2
1
2
2
0
0
3
3
0
4
2
0
3
1
0
1
2
1
2
1
2
4
0
1
4
0
3
3
2
1
3
4
4
2
4
2
3
4
3
  4
2
4
3
3
4
2
0
2
0
1
3
1
2
2
2
2
1
0
3
0
0
1
2
0
0
3
0
1
1
1
4
2
0
3
1
1
4
0
0
2
0
0
0
4
1
1
3
0
0
3
2
0
1
1
2
1
1
0
1
0
0
4
0
0
3
1
2
2
4
1
2
0
4
4
4
1
4
2
4
4
2
4
2
3
2
1
4
4
2
4
   
Result of 2nd round 35 18 22 19 38   29 15 21 16 11 32 38    
Qualified for 3rd round X   X   X   X         X X    
A) Polina Afonina
M) Kristina Kanash
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
AB) Rovald Nagayev
AJ) Hakan Tasdemir
AL) Toth Noemi Katalin
BH) Сергій Кравчук
BJ) Анна Кривенко
BP) Олена Мартишенко
BX) Максим Сальков
CE) Назар Шашков
CF) Клим Широковський
3
4
4
0
2
0
4
3
2
3
4
0
2
  3
2
1
0
1
0
2
2
0
2
0
0
2
  4
2
3
3
1
4
3
2
4
0
3
4
4
  2
1
0
3
0
3
0
0
1
0
0
3
1
        2
3
3
4
2
1
2
0
1
1
4
0
4
0
0
4
3
2
1
0
0
2
3
4
0
2
   
Result of 3rd round 31   15   37   14         27 21    
Qualified for final X       X             X      
Result of final 20,0       10,0             14,0      
Start number 318Гінда, Дмитро / Тхорик, Єлизавета 375Яцишин, Роман / Трофименко, Поліна 380Луців, Юрій / Луців, Вероніка 401Дойніков, Артем / Нечитайло, Емілія 408Драган, Назар / Гавриш, Діана 420Грищук, Аркадій / Прохорова, Александра 423Тесленко, Дмитро / Адамчук, Валерія 434Москальчук, Михайло / Мельник, Дар'я 468Scorici, David / Maneachin, Cezara 469Прокопенко, Андрій / Козоріз, Дар'я 470Руденко, Павло / Гнатко, Вікторія 471Лузін, Олексій / Каушанська, Таїсія 472Аленченко, Адріан / Делік, Яна    
Rank from
Rank to
5
 
17
 
10
 
16
 
2
 
28
 
11
 
20
21
13
14
19
 
24
 
3
 
9
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.