29/Feb/2020 - JUVENILE 1+2 D Standard -
Table of results

No. of participants: 19 Start number
Adjudicators 204Нагорний, Семен / Пирогова, Анна 236Kalkan, Oguz / Uye, Elif 237Kalkan, Emir / Calikoglu, Ipek 259Понтер, Олександр / Красна, Адріана 268Шашков, Гліб / Горобець, Валерія 355Гончаренко, Микола / Тимошенко, Катерина 377Гур'єв, Тимофій / Каграманян, Вероніка 379Івашків, Максим / Корлякова, Катерина 428Caraman, Teodor / Craciun, Angelina 430Marandiuc, Alexandru / Obreja, Viviana 432Grosu, Daniel / Cazaciuc, Amelia 436Негай, Микита / Бурдейна, Олександра 438Osipyan, Albert / Mukniashvili, Katevani 447Gutan, Octavian / Matasari, Anastasia 454Samarin, Nichita / Casian, Anna
A) Polina Afonina
K) Olga Ivanova
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
X) Simge Mentes
AB) Rovald Nagayev
AP) Svetlana Verbytska
AR) Денис Артамонов
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BE) Станіслав Ковальов
BL) Георгій Ломакін
BR) Володимир Ніколайчук
2
2
3
2
2
4
3
3
3
3
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
2
1
4
3
4
4
3
2
3
1
4
3
1
4
4
4
4
2
3
3
4
4
4
2
4
4
3
3
2
3
4
3
4
3
2
3
1
2
4
3
3
2
3
3
4
4
4
3
4
3
3
4
1
1
2
4
4
4
2
1
3
2
4
2
2
2
4
2
4
2
4
4
4
3
0
3
3
1
4
4
4
4
4
4
4
3
3
4
3
4
4
4
0
1
0
2
0
0
1
1
2
2
0
2
3
3
2
3
4
1
0
4
4
3
3
4
3
3
2
4
4
1
2
2
1
3
1
4
3
0
2
4
3
1
3
2
4
2
4
3
2
1
4
4
4
3
3
4
4
3
2
4
3
3
2
4
Result of 1st round 30 0 1 35 46 37 43 32 36 49 15 37 30 35 43
Qualified for 2nd round       X X X X   X X   X   X X
A) Polina Afonina
K) Olga Ivanova
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
X) Simge Mentes
AB) Rovald Nagayev
AP) Svetlana Verbytska
AR) Денис Артамонов
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BE) Станіслав Ковальов
BL) Георгій Ломакін
BR) Володимир Ніколайчук
      2
0
3
3
3
3
1
0
1
0
4
1
0
3
0
1
3
3
2
2
4
4
1
2
4
4
2
1
1
0
4
2
0
3
3
4
3
1
4
1
0
2
0
2
0
3
0
1
0
2
0
0
  0
4
3
4
0
3
4
4
1
0
0
3
1
4
3
2
0
4
2
1
1
0
4
3
1
1
  0
0
2
1
4
0
3
4
4
1
2
4
1
  0
1
1
0
0
0
0
0
0
3
1
0
2
4
4
2
3
0
3
1
1
1
4
0
1
1
Result of 2nd round       21 33 28 11   27 26   26   8 25
Qualified for final         X X     X X   X      
Result of final         8,0 10,0     30,0 25,0   26,0      
Start number 204Нагорний, Семен / Пирогова, Анна 236Kalkan, Oguz / Uye, Elif 237Kalkan, Emir / Calikoglu, Ipek 259Понтер, Олександр / Красна, Адріана 268Шашков, Гліб / Горобець, Валерія 355Гончаренко, Микола / Тимошенко, Катерина 377Гур'єв, Тимофій / Каграманян, Вероніка 379Івашків, Максим / Корлякова, Катерина 428Caraman, Teodor / Craciun, Angelina 430Marandiuc, Alexandru / Obreja, Viviana 432Grosu, Daniel / Cazaciuc, Amelia 436Негай, Микита / Бурдейна, Олександра 438Osipyan, Albert / Mukniashvili, Katevani 447Gutan, Octavian / Matasari, Anastasia 454Samarin, Nichita / Casian, Anna
Rank from
Rank to
14
15
19
 
18
 
10
 
2
 
3
 
11
 
13
 
8
 
6
 
17
 
7
 
14
15
12
 
9
 

No. of participants: 19 Start number
Adjudicators 455Nucaru, Ciprian / Rosca, Andrea 457Plesca, Iulius / Ungureanu, Alexandra 462Popov, Dragos / Bostan, Bianca 464Баєв, Аким / Полякова, Крістіна                      
A) Polina Afonina
K) Olga Ivanova
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
X) Simge Mentes
AB) Rovald Nagayev
AP) Svetlana Verbytska
AR) Денис Артамонов
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BE) Станіслав Ковальов
BL) Георгій Ломакін
BR) Володимир Ніколайчук
4
4
4
4
3
4
4
3
4
4
4
4
4
3
4
4
3
4
2
4
4
3
4
3
3
4
4
4
3
3
2
3
4
4
1
4
3
4
4
0
1
1
0
0
0
0
3
0
3
3
4
2
                     
Result of 1st round 50 45 43 17                      
Qualified for 2nd round X X X                        
A) Polina Afonina
K) Olga Ivanova
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
X) Simge Mentes
AB) Rovald Nagayev
AP) Svetlana Verbytska
AR) Денис Артамонов
AT) Світлана Банковська
AU) Тетяна Богданова
BE) Станіслав Ковальов
BL) Георгій Ломакін
BR) Володимир Ніколайчук
4
3
4
4
2
4
4
4
4
3
3
4
4
2
4
0
4
2
1
2
2
3
3
0
1
2
2
4
3
2
0
4
3
1
2
1
4
4
4
                       
Result of 2nd round 47 26 34                        
Qualified for final X X X                        
Result of final 6,0 22,0 17,0                        
Start number 455Nucaru, Ciprian / Rosca, Andrea 457Plesca, Iulius / Ungureanu, Alexandra 462Popov, Dragos / Bostan, Bianca 464Баєв, Аким / Полякова, Крістіна                      
Rank from
Rank to
1
 
5
 
4
 
16
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.