29/Feb/2020 - WDSF WORLD OPEN Latin
Table of results

No. of participants: 69 Start number
Adjudicators 3Domin, Volodymyr / Marchenko, Kateryna 10Dogan, Emre / Alena, Mikhaylova 13Rodionov, Maksym / Karpukhina, Daria 24Fidan, Mert / Ergun, Aylin Eda 39Rusu, Nicu / Andros, Dorina 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Malyi, Artem / Kashyna, Anastasiia 43Moroz, Artiom / Sukiayazova, Yoana 46Chirpac, Alin-Emanuel / Chirpac, Madalina-Emanuela 48Ovchinnikov, Oleg / Nugumanova, Karina 49Vasilev, Nikolay / Kajin, Veronika 51Stepanskyi, Vladyslav / Hrytsyna, Iveta 52Los, Nazar / Dukalska, Olena 53Albeck, Jan / Helm, Nicola 56Kamyshnyi, Andrii / Spakovskaja, Karina
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
1
0
5
0
0
0
0
2
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
5
2
5
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
5
0
0
0
2
3
0
0
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
5
5
4
4
5
4
4
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
2
5
4
5
1
5
4
5
2
4
4
0
1
0
1
3
0
5
0
0
3
5
2
0
5
5
5
3
2
3
5
4
5
5
5
4
3
5
4
5
Result of 1st round 10 0 42 0 2 3 1 15 0 43 1 37 14 33 45
Qualified for redance X X   X X X X X X   X   X    
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
0
1
2
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
3
1
2
1
0
0
0
0
4
4
1
5
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
4
1
3
3
5
4
3
5
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
1
0
2
0
  5
2
4
4
5
5
2
5
2
4
   
Result of redance 7 0   0 11 16 0 37 0   3   38    
Qualified for 2nd round     X         X   X   X X X X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
    0
2
0
0
0
1
4
3
5
0
        0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  3
4
4
5
1
5
5
4
5
5
  0
4
1
0
0
1
3
4
4
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
1
0
1
3
2
4
0
0
5
5
4
5
4
5
1
5
2
5
Result of 2nd round     15         0   41   20 0 14 41
Qualified for 3rd round                   X         X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
                  0
0
0
0
0
3
0
0
1
0
        3
4
4
5
0
0
2
4
0
3
Result of 3rd round                   4         25
Qualified for 4th round                             X
Samba
Cha Cha
Rumba
Paso Doble
Jive
                            31.60
31.20

31.10

31.10

31.00
Result of 4th round                             156.00
Qualified for final                              
Samba
Cha Cha
Paso Doble
Rumba
Jive
                             
Result of final                              
Start number 3Domin, Volodymyr / Marchenko, Kateryna 10Dogan, Emre / Alena, Mikhaylova 13Rodionov, Maksym / Karpukhina, Daria 24Fidan, Mert / Ergun, Aylin Eda 39Rusu, Nicu / Andros, Dorina 41Bivol, Valeriu / Sumcova, Eva-Marina 42Malyi, Artem / Kashyna, Anastasiia 43Moroz, Artiom / Sukiayazova, Yoana 46Chirpac, Alin-Emanuel / Chirpac, Madalina-Emanuela 48Ovchinnikov, Oleg / Nugumanova, Karina 49Vasilev, Nikolay / Kajin, Veronika 51Stepanskyi, Vladyslav / Hrytsyna, Iveta 52Los, Nazar / Dukalska, Olena 53Albeck, Jan / Helm, Nicola 56Kamyshnyi, Andrii / Spakovskaja, Karina
Rank from
Rank to
54
56
61
69
29
31
61
69
53
 
50
51
61
69
44
48
61
69
22
 
59
 
25
 
44
48
32
 
12
 

No. of participants: 69 Start number
Adjudicators 57Kravchenko, Maksym / Kukute, Paula 62Donskoy, Artem / Bay, Lolita 65Rusys, Rokas / Krisikaityt, Greta 66Pisankin, Daniil / Pichshugina, Kristina 68Rykov, Artem / Fodchuk, Sofiia 70Sapojnikov, Gabriel / Hirshler, Amit 71Gkalits, Alexandros / Vangelakaki, Melina 72Josan, Cristian / Popinin, Paola 74Panysh, Dzianis / Kalanitskaya, Palina 75Zhos, Yevhen / Horban, Daria 76Szucs, David / Turkevych, Bohdana 79Spirig, Stefan / Bachmann, Lisa-Kristina 82Grinevics, Andrejs / Dobrovolskyte, Kornelija 83Melnychuk, Vladyslav / Yatsuk, Sofiia 90Klementjev, Georgi / Zohhova, Elika
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
  2
4
1
3
3
2
2
3
2
4
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
4
5
5
5
5
5
5
3
5
5
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
5
2
5
4
5
5
2
3
0
1
0
1
0
0
1
1
0
2
0
0
4
1
2
1
2
0
1
0
2
1
0
3
5
2
5
5
4
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
1
1
2
5
5
3
4
5
0
1
2
1
2
0
3
2
1
3
5
1
1
5
5
0
2
2
5
1
1
2
1
3
2
1
4
4
1
1
5
4
1
4
4
4
1
5
5
5
Result of 1st round   26 1 47 1 31 6 13 26 0 28 15 27 20 38
Qualified for redance     X   X   X X   X   X   X  
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
    0
0
0
4
0
0
1
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
1
0
0
2
1
0
2
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
2
3
5
1
5
4
4
1
4
  2
4
0
2
5
2
1
2
2
3
 
Result of redance     5   0   7 0   0   29   23  
Qualified for 2nd round X X   X   X     X   X X X   X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
4
4
5
2
5
5
0
3
4
  2
2
2
0
4
1
0
0
4
0
    0
0
0
0
0
0
1
3
0
0
  0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
4
0
  1
1
0
0
0
1
0
1
2
4
Result of 2nd round 49 0   32   15     4   2 0 8   10
Qualified for 3rd round X     X                      
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
1
4
3
5
4
3
5
5
5
4
    0
0
0
0
0
3
5
0
0
0
                     
Result of 3rd round 39     8                      
Qualified for 4th round X                            
Samba
Cha Cha
Rumba
Paso Doble
Jive
32.90
32.70

32.80

32.60

32.80
                           
Result of 4th round 163.80                            
Qualified for final                              
Samba
Cha Cha
Paso Doble
Rumba
Jive
                             
Result of final                              
Start number 57Kravchenko, Maksym / Kukute, Paula 62Donskoy, Artem / Bay, Lolita 65Rusys, Rokas / Krisikaityt, Greta 66Pisankin, Daniil / Pichshugina, Kristina 68Rykov, Artem / Fodchuk, Sofiia 70Sapojnikov, Gabriel / Hirshler, Amit 71Gkalits, Alexandros / Vangelakaki, Melina 72Josan, Cristian / Popinin, Paola 74Panysh, Dzianis / Kalanitskaya, Palina 75Zhos, Yevhen / Horban, Daria 76Szucs, David / Turkevych, Bohdana 79Spirig, Stefan / Bachmann, Lisa-Kristina 82Grinevics, Andrejs / Dobrovolskyte, Kornelija 83Melnychuk, Vladyslav / Yatsuk, Sofiia 90Klementjev, Georgi / Zohhova, Elika
Rank from
Rank to
11
 
44
48
57
 
18
19
61
69
29
31
54
56
61
69
40
 
61
69
41
42
44
48
35
 
49
 
34
 

No. of participants: 69 Start number
Adjudicators 91Losiev, Vladyslav / Prokopieva, Sofiia 92Zubkou, Dzmitry / Kebikava, Hanna 95Dovbysh, Vladyslav / Kulichenko, Oleksandra 96Yarmak, Georgy / Yarmak, Anna 97Wiesenhofer, Maximilian / Goettfried, Melanie 98Garcia, Raul / Marina, Ornella 99Shestakou, Arseni / Chekanova, Milana 100Bakaev, Timur / Shanidze, Eva 104Dobrev, Iliya / Mesec, Ana 105Pekunov, Akim / Kastelic, Masa 107Bilozor, Yurii / Pshyk, Uliana 108Mamadzhanov, Farukhdzhan / Burau, Nadezhda 110Gal, Tomas / Karaskova, Sabina 111Blyzniuk, Illia / Rudenko, Stefaniia 112Lisohor, Hlib / Kotlovska, Nina
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
1
0
0
1
1
0
0
2
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
0
5
4
3
5
4
5
5
4
3
4
5
5
0
5
5
0
0
5
1
4
1
4
4
3
5
3
2
4
5
5
3
5
5
5
4
5
5
4
4
3
5
5
5
4
4
0
5
5
5
5
5
5
4
1
5
1
4
3
  5
4
4
5
4
5
4
5
5
4
5
5
5
4
5
5
5
4
5
5
  0
0
0
0
0
3
0
0
0
1
2
0
2
0
1
0
0
0
0
1
Result of 1st round 7 0 0 40 32 31 46 40 38   45 48   4 6
Qualified for redance X X X                     X X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
                    0
0
0
0
0
4
1
2
0
0
4
0
0
3
4
1
0
4
0
0
Result of redance 0 0 1                     7 16
Qualified for 2nd round       X X X X X X X X X X    
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
      5
0
0
0
0
0
0
3
0
5
0
4
5
5
5
4
0
0
0
5
0
0
0
0
1
0
5
1
0
0
2
0
2
2
0
4
1
4
4
0
4
0
5
4
2
0
0
0
0
0
3
4
5
5
5
0
1
0
3
0
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
0
4
0
0
5
0
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
   
Result of 2nd round       13 28 7 19 15 26 48 29 47 49    
Qualified for 3rd round         X       X X X X X    
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
        0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
      0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
5
4
4
3
5
3
5
5
5
4
4
0
0
0
4
1
4
3
0
4
0
2
0
0
2
3
0
0
0
0
5
4
3
0
4
5
5
5
5
1
   
Result of 3rd round         2       1 43 20 7 37    
Qualified for 4th round                   X     X    
Samba
Cha Cha
Rumba
Paso Doble
Jive
                  33.70
33.30

33.10

33.00

33.20
    33.30
33.20

33.30

33.40

32.80
   
Result of 4th round                   166.30     166.00    
Qualified for final                              
Samba
Cha Cha
Paso Doble
Rumba
Jive
                             
Result of final                              
Start number 91Losiev, Vladyslav / Prokopieva, Sofiia 92Zubkou, Dzmitry / Kebikava, Hanna 95Dovbysh, Vladyslav / Kulichenko, Oleksandra 96Yarmak, Georgy / Yarmak, Anna 97Wiesenhofer, Maximilian / Goettfried, Melanie 98Garcia, Raul / Marina, Ornella 99Shestakou, Arseni / Chekanova, Milana 100Bakaev, Timur / Shanidze, Eva 104Dobrev, Iliya / Mesec, Ana 105Pekunov, Akim / Kastelic, Masa 107Bilozor, Yurii / Pshyk, Uliana 108Mamadzhanov, Farukhdzhan / Burau, Nadezhda 110Gal, Tomas / Karaskova, Sabina 111Blyzniuk, Illia / Rudenko, Stefaniia 112Lisohor, Hlib / Kotlovska, Nina
Rank from
Rank to
61
69
61
69
60
 
33
 
23
 
36
39
26
27
29
31
24
 
7
 
13
 
20
 
8
 
54
56
50
51

No. of participants: 69 Start number
Adjudicators 115Tsnobiladze, Teimuraz / Chitidze, Tinatin 117Cseke, Zsolt Sandor / Dzumaev, Malika 118Gkouletsas, Vasilis / Krstevska, Milena 119Davydik, Andrey / Sychugova, Anita 122Buda, Patrik / Budova, Silvia 123Makarovas, Laurynas / Ambrazeviciute, Kotryna 125Krykunov, Mykola / Bobrynova, Anastasiia 129Besarab, Vitalii / Dibrivna, Valeriia 130Lazzarini, Giacomo / Nazarenus, Michelle 133Kochetov, Denys / Zhuchenko, Liliana 136Nahirniak, Volodymyr / Shulima, Oleksandra 140Garau, Pere / Monachino, Camille 141Aldaev, Anton / Polukhina, Natalia 142Balandin, Artur / Salita, Anna 143Zhumatayev, Ayan / Panteleeva, Ekaterina
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
2
5
5
5
5
5
5
4
5
5
  1
1
0
0
0
0
1
0
2
0
5
4
2
5
4
5
4
2
5
5
5
5
4
4
5
3
1
3
4
4
5
0
2
5
0
0
1
2
3
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
  2
5
2
2
4
1
5
5
0
0
5
2
4
0
1
5
1
3
3
2
2
4
5
3
4
0
5
2
1
5
    5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
Result of 1st round 46   5 41 38 18 1 50   26 26 31     50
Qualified for redance     X     X X                
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
    2
3
5
0
0
0
5
1
5
5
    4
1
4
4
3
1
4
2
4
0
0
0
0
1
0
0
0
0
3
0
               
Result of redance     26     27 4                
Qualified for 2nd round X X X X X X   X X X X X X X X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
5
4
5
1
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4
1
0
0
0
5
5
0
3
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
0
0
5
0
0
0
0
0
0
  5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
1
0
0
0
2
0
4
0
0
2
0
1
0
0
0
1
3
0
0
0
5
4
1
5
0
4
0
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
Result of 2nd round 43 50 0 19 1 7   49 50 7 7 24 50 49 49
Qualified for 3rd round X X           X X     X X X X
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
3
0
5
0
0
0
0
1
3
0
5
5
5
5
5
3
2
4
5
4
          2
3
0
0
0
0
0
4
1
0
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
    0
2
1
0
5
0
0
0
0
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
1
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
4
5
5
Result of 3rd round 12 43           10 49     10 50 45 48
Qualified for 4th round   X             X       X X X
Samba
Cha Cha
Rumba
Paso Doble
Jive
  34.20
34.00

34.20

34.00

33.90
            35.00
34.90

34.70

35.00

34.80
      36.80
36.20

36.60

36.60

36.40
35.00
34.70

35.10

34.70

35.00
34.10
33.70

33.80

33.90

33.90
Result of 4th round   170.30             174.40       182.60 174.50 169.40
Qualified for final   X             X       X X X
Samba
Cha Cha
Paso Doble
Rumba
Jive
  34.45
34.10

34.30

34.55

34.40
            35.05
35.10

35.40

35.15

35.20
      36.75
36.70

37.00

36.90

37.00
35.00
35.00

35.30

35.55

35.50
34.20
34.00

34.00

34.20

33.60
Result of final   171.80             175.90       184.35 176.35 170.00
Start number 115Tsnobiladze, Teimuraz / Chitidze, Tinatin 117Cseke, Zsolt Sandor / Dzumaev, Malika 118Gkouletsas, Vasilis / Krstevska, Milena 119Davydik, Andrey / Sychugova, Anita 122Buda, Patrik / Budova, Silvia 123Makarovas, Laurynas / Ambrazeviciute, Kotryna 125Krykunov, Mykola / Bobrynova, Anastasiia 129Besarab, Vitalii / Dibrivna, Valeriia 130Lazzarini, Giacomo / Nazarenus, Michelle 133Kochetov, Denys / Zhuchenko, Liliana 136Nahirniak, Volodymyr / Shulima, Oleksandra 140Garau, Pere / Monachino, Camille 141Aldaev, Anton / Polukhina, Natalia 142Balandin, Artur / Salita, Anna 143Zhumatayev, Ayan / Panteleeva, Ekaterina
Rank from
Rank to
14
 
4
 
44
48
26
27
43
 
36
39
58
 
16
17
3
 
36
39
36
39
16
17
1
 
2
 
5
 

No. of participants: 69 Start number
Adjudicators 144Korotchenko, Ivan / Skorovarova, Julia 145Degutis, Einoras / Bliujute, Ugne 146Minarovic, Jakub / Kozlovska, Tereza 147Stec, Matej / Popova, Elena 148Gallinella, Simone / Di, Camilla 149Garcia, Alejandro / Robles, Mariela 150Moisejenko, Nikita / Gustaite, Jurga 151Konstantin, Astafev / Potemkina, Maria 153Girgvliani, Erekle / Khutsishvili, Lele            
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
  5
4
5
4
5
5
5
5
5
4
2
1
1
0
1
0
1
3
0
3
5
5
4
5
4
0
1
5
5
5
1
1
5
0
0
0
0
3
3
4
4
5
5
4
4
5
5
5
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
           
Result of 1st round   47 12 39 17 47 48 49 47            
Qualified for redance     X   X                    
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
    5
3
1
0
1
0
0
2
0
1
  3
2
5
0
2
3
3
4
4
4
                   
Result of redance     13   30                    
Qualified for 2nd round X X   X X X X X X            
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
1
5
5
5
5
4
5
5
  3
5
3
4
0
0
0
1
1
1
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
4
2
3
0
5
3
5
2
0
0
2
0
4
5
5
5
1
5
0
4
5
5
5
5
5
5
3
4
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
           
Result of 2nd round 50 43   18 2 24 31 45 50            
Qualified for 3rd round X X       X X X X            
F) Eve End
G) Elena Gozun
N) Vano Kandelaki
S) Martynas Kura
T) Diana Ribas Lacroix
AB) Rovald Nagayev
AF) Mauro Rossi
AH) Lyudmila Samchynska
AI) Sergejs Sinkins
AP) Svetlana Verbytska
5
4
4
4
5
4
5
5
4
5
0
0
0
3
0
0
0
0
1
4
      0
0
0
0
0
0
5
0
0
1
0
0
2
5
0
3
0
0
0
1
3
5
4
4
4
4
2
1
5
4
4
4
5
5
3
5
4
4
4
3
           
Result of 3rd round 45 8       6 11 36 41            
Qualified for 4th round X             X X            
Samba
Cha Cha
Rumba
Paso Doble
Jive
33.50
33.40

33.30

33.70

33.40
            33.10
32.80

33.00

32.80

32.70
32.80
33.00

33.10

32.50

32.70
           
Result of 4th round 167.30             164.40 164.10            
Qualified for final X                            
Samba
Cha Cha
Paso Doble
Rumba
Jive
33.60
33.10

33.60

33.50

33.40
                           
Result of final 167.20                            
Start number 144Korotchenko, Ivan / Skorovarova, Julia 145Degutis, Einoras / Bliujute, Ugne 146Minarovic, Jakub / Kozlovska, Tereza 147Stec, Matej / Popova, Elena 148Gallinella, Simone / Di, Camilla 149Garcia, Alejandro / Robles, Mariela 150Moisejenko, Nikita / Gustaite, Jurga 151Konstantin, Astafev / Potemkina, Maria 153Girgvliani, Erekle / Khutsishvili, Lele            
Rank from
Rank to
6
 
18
19
52
 
28
 
41
42
21
 
15
 
9
 
10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.